سوالات متداول

منظور از شانه فرش چیست؟
به دلیل به آنکه شمارش یک متر از فرش کار ساده‌ای نیست راه ساده‌تری نیز وجود دارد. به طور مثال با شمارش ده سانت از عرض فرش 1000 شانه باید 100 ردیف وجود داشته باشد. همچنین با شمارش یک سانت از عرض همین محصول باید دقیقا 10 ردیف وجود داشته باشد. دراین صورت به راحتی می‌توان به صحت کالای خریداری شده پی برد.
فرش ها بر اساس شانه به 350، 440، 500، 700، 1000،1200و 1500 شانه تقسیم می شوند.

منظور از تراکم فرش چیست؟
به طور مثال فرشی که تراکم آن 3600 است، در واقع از نقطه شروع تا یک متر از آن دقیقا 3600 رج بافته شده است. همانطور که اشاره کردیم تشخیص تراکم کار بسیار دقیقی است. برای تشخیص تراکم کافیست با دقت ده سانت از طول فرش را شمرد در این صورت باید 360 رج روی هم قرار گرفته باشد و در یک سانت 36 رج باید وجود داشته باشد.

تراکم فرش ها می تواند بر اساس نوع ماشین و شانه بین 600 تا 3600 باشد.

منظور از جنس فرش چیست؟
جنس هر فرش می تواند با توجه به مواد اولیه مصرفی در فرش ماشینی اکریلیک یا پلی‌پروپیلن(P.P) و مخلوطی از این دو، یا الیاف جدید ابریشم مصنوعی (پلی استر) باشد. قابل ذکر است که فرش های ۱۰۰% اکریلیک دارای کیفیت، دوام و قیمت بالاتری هستند.
الیاف اکریلیک و پلی استر دارای تفاوتهای زیر می باشند:
1-الیاف اکریلیک نسبت به الیاف پلی استر دارای ظرافت بیشتری است.
2-زیبایی نقش های موجود در فرش اکریلیک بسیار بیشتر از فرش های پلی استر است.
3-در الیاف اکریلیک وقتی روی سطح فرش دست می کشید و آن را لمس می کنید، هیچگونه چسبندگی در آن دیده نمی شود.
4-فرش اکریلیک نسبت به گرمای مستقیم لحظه ای نسبت به الیاف پلی استر بسیار مقاوم تر است و آسیب نمی بیند.
5-فرش اکریلیک در برابر پاخوردگی بسیار مقاوم تر از فرش پلی استر می باشد.
6-در الیاف اکریلیک جلوه رنگ ها بسیار بیشتر از الیاف پلی استر می باشد.
7-نور مستقیم خورشید کمتر روی الیاف اکریلیک نسبت به الیاف پلی استر تاثیر می گذارد.
8-فرش اکریلیک در همه مکان های پر رفت و آمد قابل استفاده است، اما توصیه نمی شود که از فرش اکریلیک در مکان های پر رفت و آمد استفاده شود.

تاثیر رنگ در انتخاب فرش چیست؟
بهترین رنگ برای فرش ، رنگی تیره تر و غالب تر از رنگ دکوراسیون منزل است .در انتخاب فرش دقت کنید که رنگ آن تیره تر و گرم تر از رنگ مبلمان باشد حتی اگر دو رنگ متفاوت را برای فرش و مبلمان انتخاب می کنید ، باز هم بهتر است که رنگ فرش گرم تر از رنگ مبلمان باشد .
به این نکته توجه کنید که بافت فرش نسبت به بافت وسایل دیگر مانند مبلمان و پرده و … درشت تر باشد در واقع اولویت دیداری بافت در دکوراسیوت نسبت به وسایل دیگر با فرش است .
فرش های زمینه کرم رنگ
فرش های زمینه کرم ،دارای رنگی چشم نواز می باشند . به این خاطر که رنگ آنها به هیچ وجه چشم را آزار نمی دهد و در عین حال باعث آرامش و تسکین چشم نیز می شوند .
برای خانه رنگی خیلی شیک به شمار می رود و رنگ های خنثی که همان کرم می باشند در هر محیطی کاربرد دارند و چون که قادر است به عنوان رنگ تکمیلی در کنار هر رنگی استفاده شوند ، به همین خاطر برای هر اتاقی از خانه مناسب می باشند . علاوه بر این پیشنهاد می شود برای فضاهایی با وسعت کم از فرش هایی با ترکیب رنگ روشن استفاده نمایید چرا که هر چه کف روشن تر باشد ،فضا بزرگتر و نورانی تر دیده می شود . پس اگر می خواهید اتاق نشیمن کوچکتان بزرگ تر شود یا دوست دارید اتاق پذیراییتان بازتر به نظر برسد ،فرش های زمینه کرم می تواند یک انتخاب خوب برای شما به شمار رود .
فرش های زمینه سرمه ای
فرش های زمینه سورمه ای ، دارای رنگ خیلی آرامش بخش هستند . رنگ سورمه ای نشان دهنده آرامش کامل است . این رنگ ، از یک تاثیر آرام بخش در سیستم اعصاب مرکزی برخوردار است .فشار خون ، نبض و تنفس را کاهش می دهد و این در حالی می باشد که مکانیسم های خود محافظ،برای تجدید نیروی بدن را فعال می نماید و بدن یک انسان خود را با آرامش و تجدید قوا تطبیق می دهد به طوری که در هنگام بیماری و خستگی نیاز به این رنگ بیشترمی شود .
فرش های زمینه قرمز
رنگ قرمز به فضای یک اتاق نشیمن عمق می دهد . گرما بخشی نیز از سایر ویژگیهای این رنگ زیبا می باشد از این رو استفاده از آن در اتاق های رو به شمال که آفتابگیر نیستند بسیار موثر و مناسب می باشد .رنگ قرمز همچنین رنگی بسیار نامناسب برای راهروهای داخلی و هال است .قرمز و سفید از ترکیبات کلاسیک و بسیار زیبا هستند . سفید قرمز را تعدیل می کند . به ترکیب قرمز و سفید می توان رنگ های روشن دیگری را نیز از قبیل نارنجی ،صورتی،سبزلیمویی و همچنین ارغوانی و آبی روشن را نیز اضافه کنید که ترکیب رنگی بسیار دوست داشتنی را خلق می کنند و البته باب طبع کودکان هم هستند . شما می توانید در اتاق بازی کودکان از این ترکیب رنگی استفاده کنید .

فضای خالی بین فرش ها
از اینکه فضاهای خالی کف خانه مانند لبه دیوارها را خالی بگذارید نترسید وجود فضای خالی ،خانه شما را بزرگتر نشان می دهد

نکات مهم در نگهداری فرش
•در صورت ریختن هر مایعی بر روی فرش سریعاً نسبت به تمیز نمودن فرش و رفع لکه اقدام کنید.
•فرش را در نزدیکی بخاری و منابع حرارتی قرار ندهید.
•اگر فرش شما روی سرامیک حرکت میکند، از ترمز فرش کمک بگیرید.
•رول نمودن فرش، هنگام جابجایی و نگهداری بهتر از تا نمودن فرش می باشد.
•اشیاء سنگین مانند مبل، کمد و میز ناهارخوری را حتی الامکان روی فرش قرار ندهید. اگر مجبور به این کار هستید زیر پایه ها از یک قطعه طلق، فوم فشرده و یا موکت چند لایه استفاده نمایید.
•هر چند وقت یکبار این وسایل منزلتان را که روی فرش قراردارد جابجا کنید.
•به صورت هفتگی فرش را جارو بزنید.
•فرش را هر شش ماه یکبار سر و ته کنید، این کار سایش فرش را به تعویق می اندازد.
•فرش ماشینی را در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
•برای شستشوی فرش از شرکتهای معتبر کمک بگیرید. بهترین وقت برای شستشو اواخر بهار و تابستان است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است
X
Need Help? Chat with us